جزئیات خبر


عضو کمیسیون مشترک اتاق بازرگانی ایران و پاکستان:

باغات متراکم آستان قدس رضوی منحصر به فرد است

باغات متراکم آستان قدس رضوی منحصر به فرد است
1396/8/8

عضو کمیسیون مشترک اتاق بازرگانی ایران و پاکستان گفت: باغات متراکم آستان قدس رضوی منحصر به فرد است.
سید نور احمد در جریان بازدید هیئت پاکستانی از موسسات اقتصادی آستان قدس رضوی، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، باغات متراکم مزرعه نمونه را الگوی باغداری نوین دانست و بیان کرد: تا کنون به کشورهای مختلفی سفر کرده‌ام اما نظیر این باغات متراکم را در کشورهای عربی و حتی پاکستان ندیده‌ام.
وی با اشاره به سیستم‌های نوین آبیاری این باغات، گفت: اجرای سیستم آبیاری هوشمند قطره‌ای و مه پاش، وجود سیستم کنترل آب و هوایی، تعبیه توری برای جلوگیری از تگرگ و آفتاب زدگی و... از جمله تکنولوژی‌های به کار رفته در باغات به شمار می‌رود که باعث شده این باغات منحصر به فرد شوند.
نور احمد ادامه داد: موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه توانسته با استفاده از محققان داخلی، تمامی اقدامات مربوط به احداث این باغات را در کشور بومی‌سازی کند.
وی کشت نرسرینگ را یکی دیگر از اقدامات ارزنده این موسسه عنوان کرد و افزود: این نوع کشت، مزایایی مانند صرفه‌جویی در مصرف آب، دستیابی به راندمان بالاتر، کاهش نیروی انسانی و... دارد.
این عضو کمیسیون مشترک اتاق بازرگانی ایران و پاکستان با اشاره به تکنولوژی به کار رفته برای تولید محصولات در شرکت لبنی رضوی، گفت: یکی از نکات ارزشمند در تولید محصولات رضوی، تامین شیر مورد نیاز از دامپروری‌های مجموعه آستان قدس رضوی است که این مهم به تولید محصول با کیفیت بالا کمک شایانی می‌کند.
نور احمد ادامه داد: امیدوارم این بازدید، آغازی برای همکاری‌های بیشتر میان ایران و پاکستان باشد.
 
308-96

نظر شما