جزئیات خبر


در گفت‌وگو با سرپرست موسسه کشت ‌و صنعت مزرعه نمونه مطرح شد؛

صادرات محصولات گلخانه‌ای مزرعه نمونه به امارات

صادرات محصولات گلخانه‌ای مزرعه نمونه به امارات
1396/11/2

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه از صادرات محصولات گلخانه‌ای این موسسه به کشور امارات متحده عربی خبر داد.
علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: محصولات گلخانه‌ای مزرعه نمونه شامل گوجه چری و فلفل دلمه رنگی است که هفته ای 3.5 تن به این کشور ارسال می‌شود.
وی ادامه داد: علاوه بر این، روزانه یک تُن از این محصولات در هایپرمارکت‌های داخل استان و تهران عرضه می‌شود.
اورعی زارع هدف از صادرات محصولات گلخانه‌ای مزرعه نمونه را معرفی محصولات به خارج کشور، بازاریابی و دستیابی به ارزش افزوده بالاتر عنوان کرد.
وی ادامه داد: همچنین این محصولات به منظور پوشش نیاز مصرف‌کننده نهایی، حذف واسطه‌ها، برندسازی و بازاریابی، در هایپرمارکت‌های استان و تهران عرضه می‌شود.
اورعی زارع با اشاره به اختصاص 2.5 هکتار گلخانه برای پرورش محصولات مذکور گفت: این محصولات در 2 گلخانه یک هکتاری و یک گلخانه نیم هکتاری کشت شده است.
وی ادامه داد: کیفیت و شرایط استاندارد بازارهای بین‌المللی، عرضه محصولات با کیفیت درجه یک و سالم و نیز برخورداری از قیمت مناسب، از جمله ویژگی‌های محصولات گلخانه‌ای مزرعه نمونه به شمار می‌رود که منجر به صادرات آن شده است.
اورعی زارع با بیان این که محصولات مذکور با برند رضوی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود، افزود: این محصولات سالم، با کیفیت و قابل رقابت با محصولات وارداتی امارات از کشور هلند می‌باشد.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای عرضه این محصولات در سایر استان‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: در مرحله اول، عرضه در مشهد، تهران و سایر استان‌ها و در مرحله دوم شهرهای پرجمعیت را در دستور کار داریم.
 414-96

نظر شما