جزئیات خبر


بهره‌برداری و کلنگ‌زنی 3 پروژه زراعی و باغی توسط مزرعه نمونه در دهه فجر

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی 3 پروژه زراعی و باغی توسط مزرعه نمونه در دهه فجر
1396/11/23

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه از بهره‌برداری و کلنگ‌زنی 3 پروژه زراعی و باغی توسط این موسسه در ایام دهه فجر امسال خبر داد.
مهندس علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: افتتاح باغ متراکم گلابی یکی از پروژه‌های مذکور به شمار می‌رود که در مساحت ۱۰ هکتار احداث شده است.
وی با اشاره به کاشت این نهال‌ها روی پایه‌های رویشی بیان کرد: تراکم بالای درختان و افزایش 10 برابری برداشت محصول، از جمله ویژگی‌های این باغات است.
اورعی زارع ادامه داد: در این باغ، ارقام Pirodewars و OHS که جزء ارقام مرغوب به حساب می آید، کاشته شده است.
وی کلنگ‌زنی باغ ۱۳ هکتاری هلو و شلیل را یکی دیگر از پروژه‌های مزرعه نمونه در ایام دهه فجر عنوان کرد و افزود: نهال‌های این باغ روی پایه‌های رویشی خواهند بود که تعداد نهال در هر هکتار از این باغات، 3 هزار و 900 اصله است.
اورعی زارع رویکرد مزرعه نمونه از احداث باغ هلو و شلیل را نیاز کشور به نهال‌های منطبق بر شرایط مختلف آب و هوایی و استفاده بهینه از منابع آب و خاک دانست.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه ادامه داد: علاوه بر این، دو طرح آبیاری قطره‌ای هر یک به مساحت ۳۰ هکتار افتتاح شده است.
وی ادامه داد: طرح تجهیز 60 هکتار از اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری با توجه به بحران آب حاکم بر کشور و لزوم استقرار سیستم‌های آبیاری تحت فشار در دستور کار شرکت قرار گرفته است.
 432-96

نظر شما