جزئیات خبر


طی بازدید معاون اماکن متبرکه رضوی از موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه؛

متنوع‌سازی گوشت مصرفی مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) مورد بررسی قرار گرفت

متنوع‌سازی گوشت مصرفی مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) مورد بررسی قرار گرفت
1396/12/17

طی بازدید معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی از مزرعه نمونه، متنوع سازی گوشت مصرفی مهمان‌سرا مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، در این بازدید مهندس سید خلیل منبتی معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی، افسرپناه؛ رییس گروه هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی رضوی، سید کاظم جعفرزاده؛ رییس نذورات کل آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولین مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) حضور داشتند.
منبتی، برنامه‌ریزی برای تأمین گوشت مهمان‌سرای حضرت رضا علیه السلام را از جمله اهداف این بازدید عنوان کرد و افزود: در این جلسه موضوع تامین گوشت مورد نیاز مهمان‌سرا و مشکلات فعلی در تامین آن با توجه به شرایط بازار و میزان دام قابل خریداری موجود در مشهد و استان و اثرگذاری قابل توجه میزان خرید مزرعه بر بازار استان، مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به لزوم متنوع‌سازی نوع گوشت مصرفی و فرایند تحویل آن با توجه به طرح توسعه و تجهیز کشتارگاه مزرعه نمونه یعنی احداث سالن بسته‌بندی و فرآوری و تونل انجماد، گفت: معاونت اماکن متبرکه با هدف تسهیل در تامین و مد نظر قرار دادن هزینه گوشت مصرفی، متنوع‌سازی نوع گوشت یعنی گوسفند گوساله مرغ و ماهی در برنامه غذایی هفتگی مهمان‌سرا را برنامه‌ریزی کرده و بر همین اساس نیز میزان گوشت مورد نیاز و جدول زمان‌بندی آن را مشخص و برای تامین به مزرعه نمونه اعلام خواهد کرد.
مهندس علی اورعی زارع؛ سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه نیز در این بازدید گفت: این موسسه آمادگی دارد تا هر نوع گوشت و مواد پروتئینی را برای تنوع بخشیدن به غذای مهمان‌سرا حضرت رضا (ع) مهیا کند.
لازم به یادآوری است، در ادامه جلسه حاضران از پروژه توسعه و تجهیز کشتارگاه مزرعه نمونه و همچنین قرنطینه دامی و مجموعه کشتارگاه شامل سالن های ذبح و تمیزکاری و سردخانه‌های گوشت و آلایش بازدید کردند.
 461-96

نظر شما